Rubrika: Mikroblog

Rubrika

Krátce, zprávičky, postřehy…

Zrušil jsem LINKweb.cz

Je to úplně jedno, zpráva celkem k ničemu. Všimnou si toho jenom registrátoři do katalogů a o tom to všechno je. Nelze totiž provozovat jakoukoli službu, která nezištně propaguje služby cizí. Ať jsou to pr články, katalogy, linkovací služby. Potřeboval bych tým adminů jen pro jediný katalog a kdo se má hrabat v těch pr článcích, kde je každé druhé slovo odkazem uzavřeným pro jistotu ještě ve <strong>?

Je mi špatně ze všech seo konzultantů nerespektujících práva druhého. Spamující magoři, co mají v Google Alerts nějaké slovo a jak ho někde zachytí, hned jdou zjistit, jestli tam nějak nenacpou odkaz.

Takže jsem dospěl k závěru, že nemůžu mít katalog odkazů (i když jeden mi přece jenom zůstal, ach jo, vlastně dva), pr článkoviště, ani podobnou službu, byť by z ní těch pár drobných bylo. Ale to je málo za cizí nervy, to musíte uznat.

A já mám v tomhle konečně jasno.

Agregátor článků

Několik let běžel na subdoméně http://clanky.apu.cz Drupal jakožto agregátor článků z českého internetu. Nyní jsem se rozhodl službu oživit, použil WordPress a zařadil nové zdroje.

Stále sháním další kvalitní, takže pokud máte zajímavý blog a ještě zařazeni nejste, budu rád, když dáte vědět. Napište hlavně rovnou, o co vám jde, mailů chodí hodně a na neurčité zprávy už nestíhám reagovat.

Články Apu.cz snad splní svůj účel výběru toho nejlepšího a snad si najdou nové uživatele. Pokud ne, aspoň budete mít zpětné odkazy… :)

Moje fotka

Vždycky jsem se snažil udržet si maximální anonymitu a jen jednou jedinkrát jsem dal na internet svoji fotku, tenkrát takovou malou na emag.cz jakože profil autora. V poslední době mi ale bylo kolikrát trochu trapné, že někdo na blogu fotku má, většina lidí ji má také na Facebooku a já pořád nic.

No a tak jsem na stránku O mně jednu fotku přidal, tu samou i na již zmíněnou komunitní síť. Hlavním důvodem je skutečnost, že už znám přes internet nemálo lidí, bavím se s nimi, pracuji s nimi, řešíme různé věci a oni vlastně neví, s kým mluví. No takže jsem to prostě napravil, toť vše.

A co spalničky?

Mám radost z toho, že se náš stát tak stará a nakoupil za tolik peněz tolik vakcín proti mexické chřipce (A/H1N1), navíc podle premiéra nevýhodně, ale holt to bylo nutné. Přitlačili nás ke zdi výhrůžkou, že musíme hned koupit, jinak to prodají jinam! Pěkné, zajímavý byznys ten farmaceutický jest.

» Číst článek..

Czech republic

Czech Republic… Great country with a great culture. A country with fantastic museums, landscapes and cities (Telc, Cesky Krumlov, Brno, Prag, Kutna Hora, usw.)

I send you many greetings from Mexico City.

Eduardo Alcántara Díaz

Díky moc Edo, jen tak dál.

(Komentář převzat z YouTube pod Smetanovo Vltavou.)

Weby na prodej

S tím, jak se vyvíjím jako člověk (stáří přináší moudrost :), vyvíjí se i můj pohled na web. Některé weby chci prodat, některé projdou úpravami, některé zruším a na tom zbytku budu více pracovat.

Mám hodně jiné práce, v tom je ten problém. Mám práce tolik, že už další nechci a ve svém volném čase se už některým projektům nemohu věnovat, na druhou stranu některé (jako tento blog) bych rád udržel do konce svého života. Přitom dodnes nemám jasno, jak ho přesně kategorizovat.

A nerad se dívám na své staré weby. Na ty, které vznikly dejme tomu před dvěma roky. Často jsou zahlceny odkazy na jiná místa, která jsem chtěl podpořit (hlavičky a patičky), ale vyhledávače mi daly najevo, že se jim to nelíbí. Vidím chyby, které jsem udělal, vidím chyby v layoutu, vidím svůj amatérismus z časů, v nichž jsem se mylně domníval, že již všemu rozumím.

Podívat se na sůj starý téměř mrtvý web ve mně budí obavy. Strach z toho, co uvidím. A pokud to má smysl, co budu muset opravovat, aktualizovat, měnit. Jenže většinou to ani smysl nemá, to si jen namlouvám ve svém přesvědčení, že by měl být web zachován na věky věků. Je však web věčné médium? Nemá nějaká informace ustoupit té novější, vždyť i ty vyhledávače takhle postupují: aktualizovaný obsah = dobrý obsah.

Nové technologie přinášejí nové možnosti. A já na to nemám čas.

Právě proto jsem se rozhodl sepsat nabídku webů (domény + obsah), které jsou na prodej. Ceny se mohou zdát lidem z oboru přemrštěné, jde však o běžnou cenu práce + nějaká ta hodnota domény. Chci taky upozornit, že pokud se ozve člověk, který chce opravdu web a ví proč, přičemž mu nejde jen o doplnění MFA portfolia, jsem ochoten jít s cenou radikálně dolů.

Weby na prodej

Já grafoman a mé vydavatelství

Neumím moc psát, moc toho nedělám a nemám tedy ani o čem. Přesto mám již 4 pokračující zdroje (blogy), kterým se aktivně věnuji. Napadlo mě, že už mám vlastně takové malé internetové vydavatelství a od myšlenky k činu jenom krok….

Apu.cz se štěpí a vzniká Redakce.org, obsahová síť sdružující 8 samostatných webů, kam může každý přispět a v budoucnu za to bude ohodnocen (přesné fungování ještě promyslím). Zatím ani přesně nevím, které weby budou pod Redakci zařazeny, každopádně jsem chtěl nějak sloučit a zpřehlednit pokračující zdroje plus ty rozsáhlejší statické, stále doplňované. Provizorně jsou ve statickém přehledu možná i weby, které tam nakonec nebudou. Jak říkám, je to zatím spíš koncept.

Co mě zaujalo jinde

Jako svou RSS čtečku jsem si již před časem zvolil Google Reader a zatím u ní zůstávám.

Na stránku v poznámkovém bloku jsem nyní umístil výstup sdílených položek z této čtečky. Najdete tam tedy seznam článků především z českého internetu, které mi připadají zajímavé a hodné sdílení – podpory odjinud.

Zajímavé články na internetu

Telefónica O2 opět mění své tarify

Už tomu moc nerozumím, protože tam již nepracuji, ale pevnou linku stále mám. Přišel mi dopis, že u tarifu mini už není 6Kč propojovací poplatek a že mám 30 minut zdarma na volání.

Původní služby Nové služby
Cena   Cena Výhody
O2 Internet ADSL 8M 475 Kč O2 Internet 750 Kč F-Secure Profi Anrivirus, Technická podpora 24 hodin denně
O2 Mini 356 Kč O2 Volání 30 81 Kč 30 volných minut na volání z domova
Původní cena celkem 831 Kč Nová cena celkem 831 Kč  

Většina Čechů odsuzuje marihuanu

Jsem minimálně pro dekriminalizaci marihuany a žil jsem v bláhové představě, že se k ní pomalu, ale jistě blížíme. Zpráva Mediafaxu mi však ukázala, že ještě dlouho budeme národem tolerujícím mnohem nebezpečnější alkohol a tabák.

Nejvíce alarmující je pak skutečnost, že 65% lidí by postavilo mimo zákon i samotné užívání měkkých drog. Místo pokroku tak opět vítězí zpátečnické myšlení dvacátého století prohibice.

Marihuana

Když lidi nečtou

Stojím na Matrice s lístkem v ruce a čekám, až číslo 195 přijde na řadu. Vypadá to na dlouho (zatím je tam asi 150). Všechna místa k sezení jsou obsazená, stojím a bloubám očima po hale českobudějovické radnice. Koukám na tabuli vedle dvěří do kanceláře Matriky a co nečtu: „V úřední dny lze ověřit listiny i v prvním patře, číslo dveří 109 a 110″. Rozhlédnu se znovu. Čeká tu hodně lidí a já jsem poslední, jistě tu ztvrdnu minimálně další půlhodinu.

V prvním patře žádné lístky neplatí. Nemusím čekat, stačí zaklepat a vejít. Za dvě minuty odcházím spokojen, všechno vyřízeno a bez čekání.

Jsem rád, že lidi nečtou, protože potom má ta hrstka čtenářů nesporné výhody. Příkladem budiž výše zmíněný úřad, další situace však můžeme vidět všude kolem.

Symphony: Lighting of the Beacons

Bez komentáře…

» Číst článek..

Když už WordPress, tak česky

Není přece těžké editovat těch pár souborů a počeštit šablonu, kterou se rozhodnu pro svůj web použít. Vypadá VELMI NEPROFESIONÁLNĚ, když to někdo neudělá, nemá ani snahu. Stáhne WordPress, stáhne vzhled, nainstaluje, napíše pět článků, zaregistruje to do katalogů, případně ještě napíše na Živě, aby mu to trochu zapropagovali.

No ale když potom někdo přijde na web, který vypadá moc pěkně, jenže půlka věcí je tam anglicky, někomu to možná nevadí, mě třeba ale ano. Pomyslím si, že autor to nemyslí s tím webem zas tak vážně, že mu na tom moc nezáleží, má sice profi vzhled, to je pěkné, jenže to mě zrovna moc nezajímá.

Když už si instalujete WordPress na všechny možné subdomény, děláte z něj agregátor, e-shop, blog, firemní web, nebo prostě cokoli, přičemž si stáhnete free šablonu, aby to vypadalo profi, aspoň tu šablonu přeložte do češtiny a vymažte stránku, kterou WP vytváří při instalaci. Je potom víc vidět, že to myslíte vážně a že to není jen MFA, kterou hodláte za chvíli prodat.

Nějaké informace o šablonách WordPressu najdete v mém bloku.

Million Marihuana March 2009

Mezinárodní den svobodného konopí odstartuje v sobotu 9. května ve 13:00 na Karlově náměstí v Praze, odkud se příznivci marihuany vydají v průvodu přes Václavské náměstí a pražské Vinohrady do parku Parukářka na Žižkově. Mírumilovný happening se uskuteční v rámci celosvětové akce Global Marihuana March, která letos probíhá téměř ve 300 metropolích po celém světě.

Je škoda, že se nezúčastním. Legalizaci marihuany, nebo minimálně dekriminalizaci, považuji za jeden z důležitých kroků směrem k vyspělejší společnosti. Ke společnosti, kde je kromě tvrdých drog (alkohol) tolerována i droga měkká.

Všechno o marihuaně najdete ve speciálu Lublog (dočasně)
Historii užívání drog na speciálním webu

Sdružení Legalizace.cz

WikiSearch Google v češtině

A je to tady – Wikihledání Google se mi objevilo ve výsledcích vyhledávání před malou chvílí. V případě, že jsem přihlášen ke svému Google účtu, mohu posunovat výsledky, mazat je a přidávat komentáře, které uvidí i ostatní uživatelé.

Mám trochu obavy, kam tohle povede. Budou lidé přidávat pozitivní komentáře ke svému webu? A ovlivní hodnocení ostatních časem i skutečné výsledky Google pro nepřihlášené uživatele? Doufám, že ne. Pravděpodobně někdo vymyslí novou formu marketingu založenou na komentování…