Rubrika: Internet, web, počítač

Rubrika

Návody, rady, tipy, postřehy a recenze

Xubuntu

XubuntuKdysi před pár lety jsem zkoušel vyměnit Microsoft Windows za linuxový systém Ubuntu, ale protože jsem tenkrát nějak s Windows výraznější problémy neměl, linuxový nadšenec se ze mě nakonec nestal.

Nyní nějaké problémy mám, Windows se úplně nevzdávám, ale na stolním počítači po mém zkoušení vyhrává Xubuntu.

» Číst článek..

Jak špatná klávesnice brzdí tvůrčí činnost

Tento článek o Wedosu jsem psal velmi dlouho. I tento článek budu psát déle než obvykle a všechno prostě proto, že jsem si za 600 korun koupil novou klávesnici. Na Alza.cz. S nízkým zdvihem. S multimediálními tlačítky. Hezkou červenou, s dárkem zdarma.

Jenom škoda, že tak drhne – mezerník reaguje jenom v jednom místě, to samé všechna písmena, na která se neťukne v úhlu devadesáti stupňů.

» Číst článek..

Chce někdo slevu na webhosting?

Nabízet slevy je teď nějak cool a i já můžu jednu nabídnout. Tedy lépe řečeno, ani ne tak já, jako spíš WEDOS Internet, a.s., inzerent to na Netzinu, kde je sleva nabízena v rámci reklamní kampaně.

» Číst článek..

Mrkněte na Ekonomikon

Po nějaké době představuji zase nějaký větší obsahový web. Je o ekonomice a podnikání, zaměstnání, účetnictví a dalších věcech, které s tím nějak souvisejí (třeba finance nebo dokonce zbožíznalství). Jmenuje se Ekonomikon a je to taková encyklopedie, najdete ji na adrese Ekonomikon.cz.

» Číst článek..

Další setkání s datovou schránkou

Před rokem a půl jsem psal o tom, jak jsem si zřídil datovou schránku. Minulý týden jsem datové schránky opět prozkoumal, napsal o tom na jiný blog a měl tu možnost opět zjistit, co to vlastně ta datová schránka je.

» Číst článek..

Tip na podnikání: Placla 2

Možná znáte Placla.cz a systém PPP, tedy možnost zaplatit si článek na cizím blogu, nebo ho naopak napsat a dostat zaplaceno. Vyzkoušel jsem ho včera v noci a dnes dopoledne napsal pár článků.

» Číst článek..

Nový vzhled blogu

Po třech letech má Lublog nový vzhled. Ten původní jsem dělal sám, tento obstarává free šablona Calotropis a kromě jiného počítá s tím, že v každém článku nachází se fotografie, z níž vygeneruje se náhled umístěný vedle příspěvků v jejich seznamu na titulní straně a stranách archivu.

Tento článek je vlastně o tom, co všechno jsem musel v šabloně změnit a jak jsem postupoval, což může někomu posloužit jako návod při podobných činnostech.

» Číst článek..

Politický průzkum na téma filtrování internetu

Po dvou letech jsem napsal článek pro Lupu. Je o tom, jak by to dopadlo, kdyby se v parlamentu hlasovalo o nějakém návrhu na regulování internetového obsahu. Je to obraz budoucnosti, prezentace názorů silných politických hráčů, kteří budou o možných omezeních v budoucnu rozhodovat.

» Číst článek..

Archivováno WebArchivem

Minulý týden jsem dostal vyjádření od WebArchivu, že záznam o mnou navrhovaném webu zařadí do katalogu Národní knihovny a České národní bibliografie. Nelenil jsem a před podepsáním smlouvy navrhl ještě další dva weby. V článku stručně představím službu a svěřím se i s motivací, která mě k takovému kroku vedla.

» Číst článek..

Internetové vydavatelství

Rád bych vám představil to internetové vydavatelství, o kterém jsem napsal již v předchozím článku ještě z minulého roku. Je zatím „trapně“ nové, ale nějaký obsah už má, naplno se mu navíc budu moci věnovat až někdy v létě. Je to celkem šest webů. » Číst článek..

Rychle a kvalitně

Chci svoje malé internetové vydavatelství. Tři až pět větších webů zastřešených jedním, někdo by to možná nazval mediální dům. Musel jsem přemýšlet, jak se k tomu postavit.

» Číst článek..

Prostě psaní

V tomto článku představím svůj nový web a svůj názor na elektronické knihy.

» Číst článek..

Za málo peněz hodně muziky (copywriting a žurnalistika)

…četl jsem na Webtrhu, tedy přesně to bylo: „Každej by chtěl za málo peněz hodně muziky“ a já dodávám: „nebo taky málo muziky za hodně peněz. Webtrh jsem každopádně navštívil s poptávkou po příležitostných regionálních zpravodajích. Mám takový nápad, to je fuk. Ozval se mi člověk zastupující skupinu lidí (říkají tomu studio), která všechno zařídí.

» Číst článek..

Katalogy profesionálů z oboru

Existuje hodně webů, jejichž majitelé se snaží dostat peníze z konkrétních odborníků. Možná to znáte: právníci, účetní a další. Funguje to vždycky stejně. Někdo založí web a naplní ho fiktivními osobami, aby to vypadalo, že je plně v provozu. Pak majitel rozešle spam a dalšími způsoby se snaží získat klienty, nalákat je na první stránku ve vyhledávání Seznamu a možná i Googlu, nebo jinde.

» Číst článek..

Domény s diakritikou

Vždycky mi tak nějak připadalo, že doména s diakritikou není profesionální. Je divná, protože třeba místo šperky píšete sperky, ale budiž no, ono se někdy nedá nic dělat. Stejně mám ale rád jednoslovná doménová jména bez diakritiky, právě na těch si můžu docela dobře představit velký projekt – Seznam, Centrum, Google, Atlas a mohl bych pokračovat hodně dlouho.

» Číst článek..