Slavnosti piva


Černá hora

Černá hora

Za nejasného počasí, vypravili jsme se na třináctý ročník Slavností piva (České Budějovice). Neznám výsledky soutěže o nejlepší pivo roku, sám jsem však provedl vlastní hodnocení (společně s Frantou jsme hodnotili jako ve škole pouze chuť) a musím přiznat, že ráno mě docela dost bolela hlava.

Jednotlivé stánky pivovarů byly vyrovnány v jedné řadě, nebyl proto problém začít pěkně od začátku, od pípy Černé hory, pokračovat přes Dudáka, Regenta, Holbu, Svijany a nakonec dojít k pavilonu Z (mimochodem právě začalo dost pršet), kde na nás čekal Poutník a další. Omlouvám se, pokud jsem nějaké dobré pivo nejmenoval.

Třetinka piva za 15 nebo za 20Kč, jeden stánek s perníkovým srdcem, stánek O2 s obchoďáky (po uzavření jedné smlouvy to zabalili), jedna pivní kosmetika, několik rychlých občerstvení (párek v rohlíku za 20) a jeden umělec, který vám ručně od oka vybrousil do skla (sklenice, láhev), co vás jen napadlo. Ptal jsem se ho na kontakt a jestli má web, řekl, že ano, ale posuďte sami. Web s menší informační hodnotou snad ani neexistuje.

Živou hudbu jsem žádnou nezastihl, jako kulturní zážitek tedy Slavnosti piva nevnímám. Pro většinu návštěvníků jde především o páteční či sobotní pitku (v pátek prý akce vytrvala do půl druhé k ránu) a nejinak tomu bylo zřejmě i u mě.

Hodnocení piv

(Pouze chuť a jako ve škole.)

Pivo Mé hodnocení Hodnocení kamaráda Františka
Černá hora 2 3
Dudák 4 4
Holba 3 4
Svijany 3 5
Regent 3+ 1
Bernard 3 4
Chodovar 3- 2
Falter 4 2
Belgické (višeň) 5 1
Konrád 4 3
Poutník 2 2

Jak je vidět, s Frantou jsme se dost v hodnocení rozcházeli. Mě to prostě připadalo všechno moc sladký a belgické višňové pivo byl vrchol všeho.

Nejvíc mě asi zaujala Černá hora, u které jsme skončili po cestě zpátky.

Poznámka: Běžná piva k dostání v českobudějovických hospodách jsme neměli důvod chutnat.

Podobné příspěvky a články


    None Found

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *